Sıkça Sorulan Sorular - Oto Devre \r\n\r\n\r\n

OTO DEVRE, Renault marka araçların orijinal yedek parça toptancı firma ve satıcısıdır.Oto devre Her zaman 1. kalite orjinal yedek parça da sağlamaktadır. Oto devre den temin edilen yedek parça kullanarak aracınızı güvenle sürebilirsiniz, uzun vadede maddi kazanç sağlayabilirsiniz ve aracınızı ilk günkü performansıyla sürebilirsiniz.
Bununla birlikte, oto devre satışını yaptığı yedek parçaları çevrecidir.

Orijinal ve kaliteli yedek parça kullanmak; 
•    Aracınızın ömrünü uzatır
•    Aracınızı güvenle ve emniyetle kullanmanızı sağlar
•    Maddi kazanç sağlar
•    Aracınızın performansını artırır
•    Yakıttan tasarruf sağlar
•    Aracınızın orijinalliğini bozmaz
•    Garantilidir

Orijinal yedek parçalar birçok farklı testlerden geçmiş , sorunsuz ve araç için en uygun parçlardır. Orijinal yedek parçada; dayanıklılık, verimlilik ve güvenlik gibi noktalar tasarım aşamasında düşünülüp üretim buna göre gerçekleştirilir. Buna karşılık, yan sanayi parçalarda parçanın test süreci asgari düzeyde tutulmuştur. Yan sanayi parça kullanmak aracınızın ömrünü kısaltacağı gibi aracınızdan alacağınız performansı da oldukça düşürmektedir.

Yan sanayi yedek parçalar görüntüsüyle orijinallerine benzerken ham maddesi, çalışma özellikleri ve kullanım özellikleriyle görevini tam olarak yerine getiremediği için aracı riske sokabiilir. Örneğin, yapılan testlerde kopya fren balataları orijinaline göre 2-3 kat daha hızlı aşındığı ve fren mesafesinde önemli farklılıklara sebebiyet verdiği ortaya çıkmıştır. Güvenlikle ilgili olan bu gibi parçalarda yan sanayi parça kullanmak tehlikeli sonuçlar doğrabilir. Bununla birlikte, ısındığı zaman uzun fren mesafesine neden olan fren balatasının orijinali örneğin 30.000 km giderken, aynı şartlarda taklitleri ise ancak 8.000-12.000 km gidebiliyorlar. Bu oranı fiyatlara vurduğumuzda ise orijinal yedek parça çok daha ucuza mal oluyor.

Düşük kalitesinden dolayı ucuz olan taklit ve yan sanayi yedek parçalar, dezavantajının yanında montajında da zorluk çıkartır. Otomobilin tasarımıyla birlikte tasarlanan ve çalışma özellikleri, malzemesi, mukavemeti üretici tarafından belirlenen orijinal yedek parçaların, kullanım süresi ve özellikleri, dikkate alındığında her zaman avantajlıdır. Bu nedenle otomobil için mutlaka tercih edilmelidir

Yedek Parça tercih ederken dikkat edeceğiniz en önemli özellik, parçanın orijinal ve kaliteli olmasıdır.
Özellikle güvenlikle ilgili olan yedek parçalar hayati önem taşıdığı için, aracınızda kullanacağınız yedek parçanın kaliteli olması
büyük önem arz etmektedir.